top of page

Projektowanie urbanistyczne UG
#podsumowaniezajęć W budynku Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego na poziomie 400 znajduje się wystawa projektów przygotowanych przez studentów drugiego roku studiów licencjackich na kierunku gospodarka przestrzenna w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej w ramach przedmiotu projektowanie urbanistyczne, który miałam przyjemność prowadzić w tym semestrze.

Projekty przedstawione na planszach były dla studentów pierwszym spotkaniem ze sztuką projektowania miast. Dzięki nim nauczyli się wnikliwej obserwacji życia miejskiego, tak by w przyszłości świadomie podejmować decyzje projektowe. W trakcie zajęć uczyli się kształtowania lepszych miast, bardziej przyjaznych przestrzeni i miejsc o lepszej jakości życia, co odzwierciedlają prezentowane prace.

W zespołach pracowali nad zaprojektowaniem zagospodarowania terenów otoczenia dawnej zajezdni tramwajowej na Dolnym Mieście, otoczenia stadionu żużlowego lub starej rzeźni zlokalizowanej w dzielnicy Śródmieście w Gdańsku. Przygotowane kompozycje urbanistyczne przedstawili na planszach i makietach, które można oglądać do 1 lutego 2021.


Wszystkie projekty można obejrzeć na stronie: https://urbanistykaug.wixsite.com/projekty

Comentários


bottom of page