top of page

O sztuce projektowania miast dla nauczycieliGdy lubi się uczyć to niedziela na uczelni nie wydaje się taka straszna . Szczególnie, gdy można się wtedy spotkać z nauczycielami i nauczycielkami z całej Polski, którzy mimo paskudnych warunków w jakich znalazła się nasza oświata, chcą dalej poszerzać swoją wiedzę i budować kompetencje.

Na przemiłe zaproszenie miałam okazję opowiedzieć o tym jak projektować miasta odporne na zmiany klimatu , pokazując co powinniśmy zrobić - jako zawodowcy, jako włodarze, jako mieszkańcy i mieszkanki.

Reakcja na prezentację utwierdziła mnie w przekonaniu, że dla urbanisty popularyzacja wiedzy powinna być jednym z ważniejszych elementów pracy. Z zachwytem słuchałam komentarzy po prezentacji, gdy nauczyciele dzielili się swoją irytacją na to w jak bardzo szkodliwy dla klimatu sposób zmieniane są ich miasta. Z zachwytem, bo oznacza, to że wyposażeni w wiedzę jak działać i na co zwracać uwagę, mogą aktywnie działać w swoich społecznościach. A przede wszystkim mogą przekazywać tę wiedzę kolejnym pokoleniom.


ความคิดเห็น


bottom of page