top of page

O dobrej urbanistyce na 9hills festival


Wakacyjną porą, w cieniu akademii chełmińskiej, w jej 550 rocznicę, wspólnie ze studentkami połączyliśmy swoje pomysły edukując o tym jak tworzyć lepsze miasta.


W ramach 9HillsFestival, wspólnie ze studentkami i dyplomantkami - Katarzyną Siermińską i Martyną Ślusarczyk, podjęłyśmy się przygotowania i animowania podwórka naukowego. Każdy uczestnik festiwalu odwiedzając to miejsce mógł skorzystać z bogatego, wspólnie opracowanego programu:


Moje zdolne studentki przygotowały tor przeszkód, gdzie każdy mógł przekonać się ile przeszkód w mieście spotka osoba na wózku.

Martyna, wykorzystując wnioski ze swojej pracy dyplomowej, podzieliła się rekomendacjami jak temu problemowi zaradzić projektując inkluzywne przestrzenie publiczne.

Kasia opracowała instalację opowiadającą mieszkańcom o roli bioróżnorodności i zaprosiła do wspólnego tworzenia mapy drzew w mieście.


Na podwórku można było wysłuchać wykładów i spróbować sił w mini grach opowiadających o mieście. A wszystko to obok bogatego programu festiwalu.


O idei festiwalu można przeczytać na stronie:

https://9hf.pl

Comments


bottom of page