top of page

“A city is not a tree: a multi-city study on street network and urban life”
Świetna wiadomość! Nasz artykuł: “A city is not a tree: a multi-city study on street network and urban life” przygotowany we współpracy z 👉 HongKong University został opublikowany w Landscape and Urban Planning (IF 6.14), przynosząc nam 200 punktów!

Jak sugeruje tytuł, artykuł ocenia teorię Ch. Aleksandra. W tym celu wykorzystaliśmy dane z mediów społecznościowych. W efekcie udowadniamy, że big data może umożliwić zautomatyzowaną analizę przestrzenną opartą na dobrze znanych teoriach urbanistycznych.

Niestety w trakcie pracy nad artykułem, twórca znanej teorii urbanistycznej, na której bazowaliśmy w artykule - Ch. Aleksander zmarł i już nigdy nie będziemy mieli okazji podzielić się z nim wynikami. Jednak artykuł ten stanowi dla nas formę uznania wybitnej postaci Ch. Alexandra.

Kontynuujemy naszą pracę. Był to drugi artykuł oceniający teorie urbanistyczne za pomocą mediów społecznościowych. Do pierwszego opublikowanego również w „Landscape and Urban Planning” wybraliśmy teorię K. Lyncha. Trzecia publikacja – bazująca na J. Jacobs - dobiega końca!

W międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z naszą najnowszą pracą 👇


https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0169204622001189

Comments


bottom of page