top of page

czym się zajmuję?

Bez nazwy-2-05.png

#data_for_better_cities

 

Jako urbanistka realizuję projekty związane z miastem. Prowadzę badania nad małymi miastami i metropoliami. Angażuję się w projekty o charakterze teoretycznym jak i wdrożeniowym. Ostatnie moje aktywności związane są z kształtowaniem miasta kreatywnego i miasta zdolnego do adaptacji do zmian klimatu.

#data_for_better_living

 

Wierzę w potęgę danych. Wiedzę urbanistki weryfikuję prowadząc analizy bazujące na informacji przestrzennej oraz wielkich zbiorach danych. Tworzę modele analityczne i predykcyjne bazujące na uczeniu maszynowym, a projekty które realizuję są oparte na danych. Jestem analityczką GIS i posiadam certyfikat data scientist.

Bez nazwy-2-06.png
Bez nazwy-2-07.png

#data_for_education

 

Jestem doktorem nauk inżynieryjno-technicznych, a swoją pracę wiążę z edukacją. Chętnie dzielę się swoją wiedzą z innymi. Wspieram samorządy, projektantów/ki, badaczy/ki, studentów/ki architektury i gospodarki przestrzennej. Edukacja przestrzenna to kluczowy element kształtowania lepszych miast, a analiza danych pomaga zrozumieć kluczowe wyzwania jakie przed nami stoją.

o urban.ai

nagrody

Nagrody

aktualności

aktualności
o mnie

o mnie

Bez nazwy-2-09.png

Dr inż. arch. Hanna Obracht-Prondzyńska

 

Jestem architektką i urbanistką zajmującą się projektowaniem w oparciu o dane. Tytuł doktora nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie architektura i urbanistyka obroniłam z wyróżnieniem w 2020 r. na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej, której jestem absolwentką. Studiowałam również na Politechnice Warszawskiej otrzymując tytuł analityka GIS, a także na Uniwersytecie Technicznym we Wiedniu. Ukończyłam również kurs w InfoShare Academy uzyskując certyfikat data scientist. Posiadam międzynarodowe doświadczenie projektowe z Chin, RPA, USA, Rumunii, Niemiec. Pracowałam w Pomorskim Biurze Planowania Regionalnego współtworząc m.in. plan zagospodarowania przestrzennego województwa pomorskiego i obszaru metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Pracując na Politechnice Gdańskiej współtworzę innowacyjne rozwiązanie – zieloną walutę działającą w oparciu o aplikację, która ma wspierać proekologiczne zachowania mieszkańców. Jestem nauczycielką akademicką uczącą projektowania urbanistycznego i analizy danych. W swoim doktoracie wykorzystałam doświadczenie planowania regionalnego i urbanistycznego oraz analizy danych, zajmując się wpływem metropolii na rozwój małych miast. Za pracę otrzymałam 5 nagród.

 

Angażuję się w projekty edukacyjne, partycypacyjne, analityczne i wdrożeniowe związane z miastami.

zaufali mi

bottom of page